UA-47422284-1
11723

Torba Filtreler

Torba filtreler, tozdan arıtma hususunda en iyi randımanı veren ekipmanlar arasında yer alır.
Çalışma prensipleri çok basittir: bir torba içerisindeki filtrenin, normal bir filtreleme esnasında torbasının çökmemesini çelik bir sepet önler. Baca gazları filtre içerisine geçtiğinde toz parçacıkları torba yüzeyinde bir tabaka oluştururlar.
Torbanın temizlenmesi, torba üzerine monte edilmiş olan bir memeden ve torbanın daha yukarısına monte edilmiş bir ağızdan, basınçlı hava darbeleri gönderilmesi ile gerçekleştirilir. 
Bu kısa süreli basınçlı hava darbeleri, filtre içinde bulunan meme ağızlarından çıkarak torba filtrelerin içerisinden geçerler. Toz tabakası basınçlı hava darbeleri ile yerinden sökülür ve hazne içerisine düşürülür. Tozlar emici bir sistem ile yeniden kullanılmak veya imha edilmek için hazneden uzaklaştırılırlar.
Firmamızın kontrol sistemi, sistemin iyi bir şekilde temizlenmesi ve bakım maliyetlerinin en düşük seviyeye indirilebilmesi için operatörlere en iyi ve esnek çalışma usulünü seçme imkanını sunabilmektedir. Değişik çalışma usulleri on line / off-line ve el ile temizlik şeklinde sıralanabilir.