UA-47422284-1
11723

Kuru Filtreler

Kuru elektrostatik filtreler bir çok endüstriyel sektörde toz giderme işleminde standart olarak kabul edilir, örneğin cam üretimi. Bu ekipmanın sahip olduğu bazı özel özelliklerden dolayıdır: 470°C’ye kadar olan çok yüksek ısıl işlem karşısında dahi randımanını koruyarak, 20mğ/Nm3 emisyon seviyesini garanti edecek şekilde, yaklaşık %99 kapasite ile çalışabilmektedir.
Bu makineler, kavrama plakaları üzerinde bulunan toz parçacıklarını gaz halindeki akım içerisine taşıyabilmek için elektrik alanlarını kullanırlar. Daha sonra tozların serbest düşüşlü çekiçler sayesinde elde edilen titreşimle, kirlilik oluşturan partiküllerden ayrışımı elde edilir. Nihayetinde kirlilik oluşturan partiküller özel haznelerde toplanarak, helezon şeklinde bir sistem ile ihraç edilir.
Kuru elektrostatik filtrelerin yapısı modülerliğe oldukça elverişlidir: işlem koşullarına bağlı olarak yer ve emisyon açısından farklı ihtiyaçları tatmin etme amacı ile, bir veya daha fazla alanı seri olarak kullanarak yada farklı boyut, yükseklik ve genişlikte yapılabilirler.